Ми почали часто чути слова STEM-освіта, але не всі розуміють, а що то "воно таке". Про те, що потрібно поєднувати науки в школі, працювати на їх практичну направленість говорять вже давно, посилаючись на тести PISA та приклади Фінляндії, де вважають, що якщо молода людина вже на виході зі школи буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації, то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі. Для цього почався експеримент викладання не окремих наук, а молоді люди з 15 років вивчатимуть професійні курси, що мають пряме відношення до реального життя. Наприклад, курс «Робота в кафетерії» (cafeteria services) для школяра буде включати елементи математики для розрахунків, способи спілкування, іноземна мова та інші навички, передбачені програмою.
Акронім STEM слугує для позначення науки (Science), технології (Technology), інженерного проектування (Engineering) та математики (Mathematics), але з часом, американські вчені прийшли до висновку, що для того, щоб виховати креативну особистість, людину, яку буде здатна приймати нестандартні, творчі рішення, необхідно включити в освіту ще один компонент — Arts-дисципліни, мистецтво, тому акронім змінився на STEAM - наука (Science), технології (Technology), проектування (Engineering), мистецтво (Arts) і математика (Mathematics).
Пізніше Національний науковий фонд (NSF) і нацональний фонд мистецтв (NEA) в США після обговорення прийшли до думки, що додавання мистецтва до STEM явно недостатньо. Також слід додати навички мислення, втілені в читанні і письмі. (В англійській мові Reading and wRiting), тому STEAM трансформується в STREAM -
наука (Science), технології (Technology), читання і письмо (Reading and wRiting), проектування (Engineering), мистецтво (Arts) і математика (Mathematics).
В нашій країні щонедавно почали розвивати цей перспективний напрямок освіти, про що свідчить проведення засідання круглого столу на тему: "STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу" (10 листопада 2016 року на чолі з заступником Міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм.)
«Креативність і творчість дуже важливі для розвитку сучасної дитини. Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до XXI століття», – зазначив Павло Хобзей.
Список використаних джерел
- https://www.smore.com/evb01-from-stem-to-steam-to-stream
- https://www.kiwico.com/blog/2018/02/14/stem-to-steam-to-stream/
- http://viakiev.blogspot.com/2016/10/stem-steam-stream_7.html
- http://uvirit.blogspot.com/2015/10/stem-steam-stream.html
- http://www.osvita.org.ua/news/78415.html
0 Коментарі